ONRYT - Onur Yüksek Teknoloji A.Ş.

Halka Arz Tarihi
22 Mayıs 2024 - 23 Mayıs 2024
10:30 - 13:00
BIST Kodu
ONRYT
Halka Arz Fiyatı / Aralığı
₺49,50
Dağıtım Yöntemi
Tamamen Eşit
Talep Toplama Yöntemi
Sabit Fiyatla Talep Toplama
Aracı Kurum
Global
Pay
19.730.000 Lot
Pazar
Ana Pazar

Halka Arz Detayı

Halka Arz Edilen Paylar

Onur Yüksek Teknoloji paylarının halka arz büyüklüğü 976 milyon 645 bin lira oldu.
Global Menkul Değerler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre halka arzda birim fiyat 49,50 lira olarak belirlenirken halka arz edilen 19 milyon 730 bin lira nominal değerli payların satışı gerçekleşti.
Herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadığı belirtilen açıklamaya göre kabul edilen talep halka arz büyüklüğünün 1,15 katına denk geldi.
Halka arz edilen hisselerin yüzde 99,01’i yurt içi bireysel, yüzde 0,72’si yurt içi kurumsal, yüzde 0,24’ü yurt dışı bireysel, yüzde 0,04’ü yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Elde Edilecek Fonun Kullanım Yeri

Halka arzdan elde edilecek gelirin;
%15'inin iletişim ve havacılık teknolojileri bölümünün iş geliştirme faaliyetleri ile diğer işletme sermayesi ihtiyaçlarında,
%60'ının yenilenebilir enerji teknolojileri bölümünün elektrik üretim tesisi yatırımlarına ilişkin proje geliştirme, birleşme & devralma ve tesis yapım faaliyetlerinin finansmanında,
%15'inin kısa/orta vadeli finansal borç ödemelerinde,
%5'inin AR-GE faaliyetlerinin çeşitlendirilmesinde,
%5'inin ofis ve teknik alanların kapasitesinin artırılmasında kullanılması planlanmaktadır.

Taahhütler

Şirket 1 yıl boyunca sermaye artırımı yapmayacaktır.
Şirket ortakları 1 yıl süreyle pay satışı gerçekleştirmeyecektir.

Halka Açıklık

Halka arz sonrası çıkarılmış sermayeye oranı %31,40 oldu.

Halka Arz İskontosu

Şirket payları halka arzda %30,64 iskontolu satışa çıkarıldı.

Katılım Endeksine Uygunluğu

Şirket esas sözleşmesinde yer alan faaliyetler arasında Katılım Finans İlkeleri'ne uygun olmayan faaliyetler bulunmamaktadır. Bu kapsamda şirket payları Katılım Endeksi'ne uygundur.

ONRYT Kaç Lot Verdi?

Onur Yüksek Teknoloji halka arzına toplam 1 milyon 537 bin 888 yatırımcı katıldı. Bu halka arz son dönemlerin en düşük katılımlı halka arzı olarak kayıtlara geçti. Kişi başına düşen lot sayısı en fazla 7.346 lot (363.627TL) oldu.

İlk İşlem Tarihi

Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. halka arzında paylar 28 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla işlem görmeye başlayacaktır.

Şirket Bilgisi

1980 yılında kurulan Onur Yüksek Teknoloji, savunma sanayi ve sivil sektörlere yönelik olarak iletişim sistemleri ve çözümleri alanında faaliyet göstermektedir. Şirket bu kapsamda, iletişim ve elektronik sistemler, radarlar ve hava trafik kontrol ekipmanlarının kurulumu ve entegrasyonu konusunda, yazılım ve donanım tasarımı geliştirme, üretim gibi alanlarda hizmetler sağlamaktadır.

Onur Yüksek Teknoloji ayrıca önde gelen Sesli İletişim Sistemi (VCS) ve Ses Kayıt Sistemi (VRS) üreticilerinden biridir. Şirket, IP iletişimi döneminin ED standartlarını oluşturmak ve test etmek amacıyla ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL) etkinliklerinin aktif katılımcısıdır. 

Doküman

REKLAMI KAPAT X